Basın açıklamaları ve kurumsal kimliğe ilişkin bilgilere bu dizinde ulaşabilirsiniz.
BASIN BÜLTENLERİ
KS ÇALIŞMALARI
KS RAPORLARI
KURUMSAL FİLMLER
İŞ GÜV.TANITIM FİLMİ
DERGİ RAFİNE
TÜPRAŞ BRİÇ FESTİVALİ

 
 
Untitled Document
Batman Rafinerisi Baca Gazı Emisyon İzni Aldı

Tüpraş, ISO 9001:2000 Kalite, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri’ni kapsayan entegre yönetim sistemine  geçiş çalışmalarını tamamlayarak, 2004 yılında Genel Müdürlük, İzmit Rafineri Müdürlüğü, Körfez Petrokimya ve Rafineri Müdürlüğü, İzmir Rafineri Müdürlüğü ve Kırıkkale Rafineri Müdürlüğü’nde, 2006 yılı başında ise Batman Rafineri Müdürlüğü’nde sonuçlandırmıştı.

BSI Eurasia Yönetim Sistemleri Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından periyodik olarak yapılan denetimlerin sonuçları, dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşu BSI British Standards Institution tarafından İngiltere’de değerlendirilmekte ve onaylanmaktadır.

Batman’a emisyon izni

Batman Rafinerisi sahip olduğu ISO 14001 Çevre yönetim sistemi çerçevesinde rafineri içersinde kullandığı yakıt kalitesini artırıp rafineri dışından getirilen %1 kükürtlü yakıt kullanımına geçmiş, akabinde 25-26 Haziran 2006 tarihinde Emisyon izni alınma çalışmalarına başlamıştır.

22 Haziran 2006 tarihinde değişen Hava Kalitesi Kontrol Yönetmenliğinide içerecek şekilde Rafineri bacalarında ve tank sahasında VOC (Uçucu Organik Bileşikleri) ölçüm çalışmaları yapılarak Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Orman Bakanlığına sonuçlar bildirilmiştir. İlgili kuruluşlarca değerlendirilen sonuçlara göre 28 Şubat 2007 tarihinde Batman Rafinerisi’ne de Emisyon izni verilmiştir.

BSI Belgelendirme firması tarafından rafinerimize yılda iki defa denetlenmekte olup, son olarak 30 Nisan 2007 Tarihinde denetlenerek hazırlanan raporda Emniyet, Kalite, Çevre Yönetim Sisteminin sürekli gelişim içinde olduğu belirtilerek, Rafineri Yönetimince konuya verilen önem takdirle karşılanmıştır.

Tüpraş, ISO 9001:2000 Kalite, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerine sahip olmayı, toplam kalitede varılacak son nokta olarak değil, yalnızca bir aşama olarak değerlendirmekte ve tüm çalışmalarını bu görüş doğrultusunda sürdürmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü