hisse-senedi-ve-yatirimci-bilgisi

Hisse Senedi

Tüpraş, Türkiye'nin önde gelen petrol rafinerisi şirketidir. 1991 yılında gerçekleştirdiği ilk halka arzla ile yatırımcılarla ilişkisini güçlendirmiştir. Bu adım, şirketin sermaye yapısını çeşitlendirmesine ve büyüme potansiyelini artırmasına yardımcı olmuştur.

Halka açık oranı
%46,78

Halka arz tarihi:
28 Mayıs 1991

Eurobond

EKİM 2017 EUROBOND

700 mn $, 7 yıl, 4.5% sabit kupon oranı, kupon ödeme sıklığı: 6 ayda bir

Eurobond

Kredi Derecelendirme Notları

2024
2023
2022
2021
2020
2019
Moodys      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ocak 2024 B2 (Pozitif)  
Fitch Rating      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ekim 2023 B+ (Durağan) A (tur)
Moodys      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ağustos 2023 B3 (Durağan)  
JCR-ER Kredi Derecelendirme Notu        
Tarih Uzun Vadeli Ulusal Not Kısa Vadeli Ulusal Not Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı & Yerel Para Notları Rapor
27/12/2023 AAA (tr) / Stabil J1+ (tr) / Stabil BB / Negatif
Fitch Rating      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ekim 2022 B (Durağan) A (tur)
Temmuz 2022 B (Negatif) A (tur)
Şubat 2022 B+ (Negatif) A (tur)
Moody's    
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ağustos 2022 B3 (Durağan)
JCR Eurasia        
Tarih Uzun Vadeli Ulusal Not Kısa Vadeli Ulusal Not Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı & Yerel Para Notları Rapor
27/12/2022 AAA (tr) / Stabil J1+ (tr) / Stabil BB / Negatif
Fitch Rating      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ekim 2021 B+ (Durağan) A (tur)
Moody's    
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Eylül 2021 B2 (Negatif)
JCR Eurasia        
Tarih Uzun Vadeli Ulusal Not Kısa Vadeli Ulusal Not Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı & Yerel Para Notları Rapor
30/12/2021 AA (trk) / (Stabil) A-1+ (trk) / (Stabil) BB / (Stabil)
Fitch Rating      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ekim 2020 B+ (Negatif) A (tur)
Nisan 2020 BB- (Negatif) AA+ (tur)
Moody's    
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Eylül 2020 B2 (Negatif)
Haziran 2020 B1 (Negatif)
Fitch Rating      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Kasım 2019 BB- (Durağan) AA+ (tur)
Temmuz 2019 BB- (Negatif) AA+ (tur)
Nisan 2019 BB+ (Negatif) AA+ (tur)
Moody's    
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Haziran 2019 B1 (Negatif)
Fitch Rating      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Temmuz 2018 BB+ (Negatif) AA+ (tur)
Moody's    
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ağustos 2018 Ba2 (Negatif)
Mart 2018 Ba1 (Durağan)
Fitch Rating      
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Ağustos 2017 BBB- (Durağan) AA+ (tur)
Şubat 2017 BBB- (Negatif) AA+ (tur)
Moody's    
Tarih Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Kredi Notu Rapor
Eylül 2017 Ba1 (Pozitif)
Mart 2017 Ba1 (Durağan)

Analist Bilgileri

Analist Adı Analist Kurum Adı İletişim Bilgileri
Hisse Senedi Analistleri    
Ezgi Yılmaz Ak Invest +90 (212) 334 94 67
Ezgi.yilmaz@akyatirim.com.tr
Umut Öztürk Ata Invest 0 (212) 310 62 85
umuto@atainvest.com
Sashank Lanka
Evgeny Annenkov
Bank of America Merril Lynch +971 44 258 231
sashank.lanka@bofa.com
evgeny.annenkov@bofa.com
Onur Müminoğlu Credit Suisse +90 212 349 04 54
onur.muminoglu@credit-suisse.com
Uğur Bozkurt Deniz Invest Ugur.Bozkurt@denizbank.com
Tamás Pletser Erste Group +36-1-23-55-135
tamas.pletser@ersteinvestment.hu
Can Alagöz Finans Invest +90 (212) 336 72 73
can.alagoz@finansinvest.com
Mehmet Mumcu Gedik Invest +90 (212) 385 42 19
mehmet.mumcu@gedik.com
Banu Dirim Global Securities +90 (212) 244 55 66
banud@global.com.tr
Ildar Khaziev HSBC +44 207 992 33 02
ildar.khaziev@hsbc.com
İlayda İşlek Is Invest +90 (212) 350 25 48
iislek@isyatirim.com.tr
Ricardo Nasser de Rezende Filho Morgan Stanley +44 20 7677-9886
Ricardo.Rezende@morganstanley.com
Esra Uzun Özbaskın Seker Invest EUZUN@sekeryatirim.com.tr
Erdem Kaylı TEB Investment +90 (216) 636 45 29
erdem.kayli@tebyatirim.com.tr
Burak Salman Tera Yatırım +90 212 365 1000
bsalman@terayatirim.com
Anna Kishmariya UBS +44 (0) 20 7568 6485
anna.kishmariya@ubs.com
Koray Pamir Ünlü Co. +90 (212) 367 36 87
koray.pamir@unluco.com
Jonathan Lamb Wood & Co +44 20 3530 0621
jonathan.lamb@wood.com
Mustafa Görkem Göker Yapı Kredi Invest +90 (212) 319 79 49
gorkem.goker@ykyatirim.com.tr
Serhat Kaya Yatırım Finansman Securities '+90 (212) 334 98 36
serhat.kaya@yf.com.tr
Aylin Koşar Ziraat Invest +90 (212) 339 80 11
akosar@ziraatyatirim.com.tr
Kredi Analistleri    
Ali Dhaloomal Bank of America Merril Lynch +44 20 7996 9107
ali.dhaloomal@baml.com
Nikhil Bhat JP Morgan +44 20 3493 8074
nikhil.x.bhat@jpmorgan.com