"Tüpraş 11. Briç Festivali" Gerçekleşti

Ülkemiz ve uluslararası briç camiasında nitelikli etkinlikler arasına girerek, ulusal, uluslararası oyuncuların katılımıyla heyecanlı karşılaşmalara sahne olan Tüpraş Briç Festivali’nin 11’incisi, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlknur Meriç’in başkanlığındaki Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü ve Tüpraş Sosyal Etkinlikler İzmit Oyun Kulübü işbirliği ile gerçekleşti.

10 Nisan 2015 Cuma akşamı, 39 takım  156 oyuncu katılımlı Board-A-Match ile başlayan  Tüpraş 11. Briç Festivali, Cumartesi ve Pazar Günleri 77 masa ve 153 çift ile devam etti. 12 Nisan 2015 Pazar günü düzenlenen seremoni ile son bulan festivale 17 kentten 306 sporcu katıldı. Turnuvada çok sayıda milli sporcumuz ve başta Kocaeli Üniversitesi olmak üzere ülkemizin çeşitli üniversitelerinden gelen 20 üniversite öğrencisi de yarıştı.

Festivalde geçtiğimiz yıl  jübilesini yapan Baş Direktör Dursun Külük’e de Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı Mesut İlter tarafından onur plaketi takdim edildi. Festivalin İlk onur plaketi geçtiğimiz yıl şirketimizde briç kulübünün kurulması ve yaygınlaşması konusunda eğitim veren, rehberlik eden Haluk Özyuva’ya verilmişti.

Turnuvanın teknik sorumluluğunu geçen yıllarda olduğu gibi Baş Direktör Rahmi İyilikçi üstlenirken, skorizasyon Güray Sevim, Özkan Yurtsever, Ünsel Alp Ünlüoğlu ve Erhan Kahraman tarafından yürütüldü.

Tüpraş 11. Briç Festivali Final A birinciliğini İhsan Tosun, Volkan Denizci, Final A ikinciliğini Yusuf Kahyaoğlu, Ali Orhan Ekinci, Final A üçüncülüğünü Yavuz Ferah, Veysel Levent Karabaş Final B birinciliğini Soner Çubukçu, Tolga Özbay, Final B ikinciliğini Önder Kadri Bilgin, Aytül Gazievrenosoğlu, Final B üçüncülüğünü Tevfik Sayılkan, Ömer Kızılok kazandı.

Gençler birinciliğini Eren İmdat, Burcu Üsküp, Kadınlar birinciliğini Dilek Yavaş, Nur Kumkale, Senyör birinciliğini Ergun Korkut, Enver Durulmuş, Karışık birinciliğini  İsmail Kandemir, Sevil Nuhoğlu, Tüpraş birinciliğini Nami Yılmaz, Hüseyin Büyükyıldız çifti kazandı. 

Board A Match birinciliğini Fikri Uğur, Mehmet Emiroğlu, İbrahim Gökalp Eroğlu, Halil İbrahim Çelebi, Board A Match ikinciliğini Tezcan Şen, Erdoğan Kaya, Hakan Peyret, İlker Ayaz Board A Match üçüncülüğünü ise Numan Bakar, Salim Döğer, İsmail Tolga Mert, Can Korkmaz aldılar.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü